Pavėsinė privačiame sklype, Zarasų rajonas

Studija Heima
Metai: 2021

Apie projektą

Miško apsuptyje, netoli ežero pastatyta pavėsinė papildo jau esamą kelių namų kompleksą. Pastatą, pritaikytą poilsiauti visais metų laikais, supantis kraštovaizdis aiškiai padiktuoja architektūrinę lietuviškos kaimo trobelės formą.

Archetipinis dvišlaitis stogas, veikiantis kaip interjero elementas, kontrastuoja su dideliais, pramatomumo jausmą sukuriančiais langais. Kompaktiškas stačiakampio formos perimetras natūraliai įsipaišo į gamtovaizdį, gerbdamas jį supančią aplinką. Pastato lokacija pasirinkta nedidelio reljefo zonoje, kur iš vienos pusės pastatas įsilieja į reljefą, tuo pačiu formuodamas aiškią virtuvės ir lauko grilio zoną. Virtuvės stalviršis pratęsia aplinkinio reljefo lygį.

Vidaus erdvės – tarsi priešprieša autentiškai, paprastai išorės formai – atsiskleidžia per šiuolaikišką interjerą, pritaikytą modernaus žmogaus poilsiui. Dideli, atveriami langai panaikina ribą tarp lauko ir vidaus, į pavėsinę patenkanti natūrali šviesa suteikia lengvumo pojūtį, atsiskleidžiantį ne tik saulėtą vasarą, bet ir šaltuoju metu. Šalia įrengtas baseinas papildo pavėsinės konstruktą, šiltuoju metų laiku suteikia galimybę bendrauti ir ilsėtis nenutolstant nuo vandens.

Galerija