Kiti NAA įvyks 2025 metais

About

Awards

Keturios sienos, tarp kurių gyvename. Patalpos, kuriose prabėga darbo diena. Viešosios erdvės, kuriose lankomės būdami mieste. Įspūdingi statiniai, kuriais grožimės keliaudami. Meno rūšis, atskleidžianti drąsias kūrėjų vizijas ir (ne)pamatuotas ambicijas. Nesvarbu, siaurąja ar plačiąja prasme suprasime architektūrą, aišku yra viena – tai neatsiejama mūsų santykio su aplinka ir pačiais savimi dalis. Architektūra verta ne tik žavėjimosi ir diskusijų, bet ir įvertinimų. Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – vieni tokių. Pirmieji įvyks jau 2023 metų birželio 30 dieną.

THE ORGANIZER

The National Architecture Awards (NAA) are organized by the Ministry of Environment. The winners are selected by a competent panel consisting of professionals of architecture and related disciplines.

THE PRIZE

Geriausi architektūros kūriniai ir jų autoriai bus apdovanoti specialiomis statulėlėmis, kurias pirmiesiems NAA sukūrė menininkė Aistė Ambrazevičiūtė. Šis kubas simbolizuoja architektūros tradiciją ir vieną iš pamatinių jos formų, o nelygūs ir netobuli kubos kontūrai – nuolat kintantį architektūros vaidmenį, jos kompleksiškumą ir didėjantį dėmesį ne formoms ir išoriniam grožiui, o žmonėms ir procesams.

JUDGING PANEL

Romualdas Kučinskas

architektas, VDA Architektūros katedros docentas, komisijos pirmininkas.

Gintaras Balčytis

architektas, KTU Statybos ir architektūros fakulteto docentas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.  

Dalia Dijokienė

architektė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) profesorė.

Gintautas Vieversys

architektas, architektūros studijos „LG projektai“ įkūrėjas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas.

Gražina Janulytė-Bernotienė

architektė, KTU Statybos ir architektūros fakulteto docentė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės  kultūros ir meno premijos laureatė. 

Daiva Gasiūnienė

architektė ir urbanistė, Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja

Irena Kliobavičiūtė 

architektė, kultūros paveldo specialistė.

Alvydas Žickis

architektas, VDU docentas, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos valdybos narys.

Audrys Karalius

architektas, architektūros kritikas ir kuratorius, Mies van der Rohe fondo nepriklausomas ekspertas.

Categories